Pepparkaksformar, 3 st, skuret trä, så kallade Speculoos, Holland, 1900-tal, _4717a_8d890a112056059_lg.jpeg
Pepparkaksformar, 3 st, skuret trä, så kallade Speculoos, Holland, 1900-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Sekretär, mahogny, empire, 1800-talets 1 hälft, tvådelad, _4700a_8d89093097d8748_lg.jpeg
Sekretär, mahogny, empire, 1800-talets 1 hälft, tvådelad,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Armstol, rokokostil, grön klädsel med broderad dekor av blommor_4699a_8d89092718c6d0d_lg.jpeg
Armstol, rokokostil, grön klädsel med broderad dekor av blommor
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Byrå, valnöt med intarsia och mässingsbeslag, rödbrokig marmorskiva, Louis XVI-stil, 1900-talets början,_4698a_8d8909284e2d7ca_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Matskedar, 1 par, silver, Chippendale, total vikt 110 gram_4718a_8d890a12349808c_lg.jpeg
Matskedar, 1 par, silver, Chippendale, total vikt 110 gram
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk designer, barnstolar, 1 par, _4719a_8d890a1303cf95e_lg.jpeg
Okänd dansk designer, barnstolar, 1 par,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lindstrand, Vicke för Uppsala Ekeby, figurin, elefant, _4720a_lg.jpeg
Lindstrand, Vicke för Uppsala Ekeby, figurin, elefant,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Fogelin, Herman, egen verkstad Göteborg, bägare, 2 st samt skål, glaserat stengods, _4721a_lg.jpeg
Fogelin, Herman, egen verkstad Göteborg, bägare, 2 st samt skål, glaserat stengods,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för ITM Ltd, projektionsskärm, Deltascreen, i originalväska från Saville, l 170 cm,_4722a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, taklampa, grålackerad metall, _4723a_lg.jpeg
Okänd designer, taklampa, grålackerad metall,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Matservisdelar, porslin, Pillivuyt Maeva,_4724a_lg.jpeg
Matservisdelar, porslin, Pillivuyt Maeva,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Collier, barocka, doserande pärlor, lås i 18 karat rödguld med pärla,_4725a_lg.jpeg
Collier, barocka, doserande pärlor, lås i 18 karat rödguld med pärla,
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 200 SEK
Sedel, 32 Riksdaler Banco, Sveriges Rikes Ständers Bank 1850,_4726a_lg.jpeg
Sedel, 32 Riksdaler Banco, Sveriges Rikes Ständers Bank 1850,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sedel, 1 Riksdaler Riksmynt, Sveriges Rikes Ständers Bank 1868,_4727a_lg.jpeg
Sedel, 1 Riksdaler Riksmynt, Sveriges Rikes Ständers Bank 1868,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sedel, 1 Riksdaler Riksmynt, Sveriges Rikes Ständers Bank 1870,_4728a_lg.jpeg
Sedel, 1 Riksdaler Riksmynt, Sveriges Rikes Ständers Bank 1870,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sedel, 1 Riksdaler Riksmynt, Sveriges Riksbank 1872,_4729a_lg.jpeg
Sedel, 1 Riksdaler Riksmynt, Sveriges Riksbank 1872,
Slutpris450 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sedel, 1 Krona, Sveriges Riksbank 1875,_4730a_lg.jpeg
Sedel, 1 Krona, Sveriges Riksbank 1875,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Äldre myntkopia efter en Albertusthaler (Albertusrubel) Schleswig-Holstein-Gottorp 1753_4731a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Silvermynt, 1 Riksdaler Riksmynt Karl XV 1871,_4732a_lg.jpeg
Silvermynt, 1 Riksdaler Riksmynt Karl XV 1871,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Himmelssäng, lackerat och bronserat trä, senempire, 1800-talets mitt, _4692a_8d89092a014dab9_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Salongsbord, mahogny och rot, senempire, 1800-talets mitt, _4693a_8d89092d88267ca_lg.jpeg
Salongsbord, mahogny och rot, senempire, 1800-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Armstol, mahogny med svart tagelklädsel, Hepplewhitestil, sekelskiftet 1900_4694a_8d890931fcf6149_lg.jpeg
Armstol, mahogny med svart tagelklädsel, Hepplewhitestil, sekelskiftet 1900
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Uppsatsskål, porslin, Royal Copenhagen, Musselmalet, _4733a_8d890a516cebc79_lg.jpeg
Uppsatsskål, porslin, Royal Copenhagen, Musselmalet,
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Sarpaneva, Timo för Iittala, ölglas, 5 st, snapsglas, 6 st samt likörglas, 3 st, Kekkerit design 1970, _4734a_8d890a52fb50de6_lg.jpeg
Sarpaneva, Timo för Iittala, ölglas, 5 st, snapsglas, 6 st samt likörglas, 3 st, Kekkerit design 1970,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Armstolar, 1 par, skuret och bonat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, _4695a_8d89092b9a7ff01_lg.jpeg
Armstolar, 1 par, skuret och bonat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Beck, Christian Frederik, olja, Christiansborgs Ridebane, Köpenhamn,_4735a_8d890a4e8707686_lg.jpeg
Beck, Christian Frederik, olja, Christiansborgs Ridebane, Köpenhamn,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, soffa, betsad ask (?) med canvas (under)klädsel, regencystil, 1900-tal,_4736a_8d8912382e3007d_lg.jpeg
Okänd designer, soffa, betsad ask (?) med canvas (under)klädsel, regencystil, 1900-tal,
Slutpris4 200 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Golvur, rödmålat och förgyllt trä, Danmark Louis XVI, 1700-talets slut, urtavla med dekor av rörlig svan, silhuetter mm, signerad H Rasmussen,_4737a_8d891239e3d04ac_lg.jpeg
Golvur, rödmålat och förgyllt trä, Danmark Louis XVI, 1700-talets slut, urtavla med dekor av rörlig svan, silhuetter mm, signerad H Rasmussen,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Golvur, ek, Chippendalestil, Skottland, George III, sekelskiftet 1900, urtavla i mässing signerad Robert Penman Burntisland,_4738a_8d89123aa70acda_lg.jpeg
Golvur, ek, Chippendalestil, Skottland, George III, sekelskiftet 1900, urtavla i mässing signerad Robert Penman Burntisland,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Spegel med konsolskåp, valnöt, oscariansk, 1800-talets slut, skåp med dörr och låda, spegel med profilerat krön,_4739a_8d89123be92985c_lg.jpeg
Spegel med konsolskåp, valnöt, oscariansk, 1800-talets slut, skåp med dörr och låda, spegel med profilerat krön,
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Karaff med propp, porslin, Lomonosov, Moskva, 1900-talets 2 hälft, _4740a_8d891346e347205_lg.jpeg
Karaff med propp, porslin, Lomonosov, Moskva, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti miniatyrvaser, keramik, 12 st, _4741a_8d8913489430276_lg.jpeg
Parti miniatyrvaser, keramik, 12 st,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Laboratorievåg i låda, Gottlieb Kern & Sohn, Albstadt, Ebingen, sekelskiftet 1900, _4742a_8d89134a434d1ec_lg.jpeg
Laboratorievåg i låda, Gottlieb Kern & Sohn, Albstadt, Ebingen, sekelskiftet 1900,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Begtorp, Kristian, färglito, Höstmarken, Helgenaes, signerad, daterad 1972 och numrerad 39/92, _4743a_8d89134cc9eeed3_lg.jpeg
Begtorp, Kristian, färglito, Höstmarken, Helgenaes, signerad, daterad 1972 och numrerad 39/92,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer (möjligen Paolo Piva) för B&B Italia, soff/matbord, brännlackerad metall med frostade glasskivor, _4744a_8d89145b0716b16_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Okänd designer för Hind & Harrison, kappa, konstpäls, "säl" (Hudson Seal)_4745a_8d89145c54517dd_lg.jpeg
Okänd designer för Hind & Harrison, kappa, konstpäls, "säl" (Hudson Seal)
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Serveringsbricka, rostfritt stål, Schweppes, _4746a_8d89145d94db5c2_lg.jpeg
Serveringsbricka, rostfritt stål, Schweppes,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti fasadbokstäver, guldfärgad aluminium, "First Hotel Mårtenson"_4747a_8d89134f3a0fb38_lg.jpeg
Parti fasadbokstäver, guldfärgad aluminium, "First Hotel Mårtenson"
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Skylthållare, smide, 1900-talets 1 hälft, _4748a_8d8913506a592aa_lg.jpeg
Skylthållare, smide, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Shoppingväska, metall och konstläder, 1970-tal, _4749a_8d8913515e093bc_lg.jpeg
Shoppingväska, metall och konstläder, 1970-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Cigarettautomat, skuret och bonat trä, 1900-talets 1 hälft, _4750c_8d8913530145195_lg.jpeg
Cigarettautomat, skuret och bonat trä, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hemmabiosystem; 1 par Martin Logan SL3, 1 Martin Logan Cinema, subwoofer Velodyne DD15BGE, 2 receivers Harman/Kardon AVR 8500 samt DVD Harman Kardon DVD 25_4751a_8d891460e8cf4cb_lg.jpeg
Hemmabiosystem; 1 par Martin Logan SL3, 1 Martin Logan Cinema, subwoofer Velodyne DD15BGE, 2 receivers Harman/Kardon AVR 8500 samt DVD Harman Kardon DVD 25
Slutpris8 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Hansen, Carlo Knud, olja, fiskare på kaj, _4752a_8d891462f4b55ec_lg.jpeg
Hansen, Carlo Knud, olja, fiskare på kaj,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Borglind, Stig, torrnål, Månuppgång, _4753a_8d89146446bda66_lg.jpeg
Borglind, Stig, torrnål, Månuppgång,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Stouby, fåtölj, böjträ med brun läderklädsel, _4754a_8d891465ab53edf_lg.jpeg
Okänd designer för Stouby, fåtölj, böjträ med brun läderklädsel,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Nielsen, Palle, träsnitt, "Ind i krigens verden". ur serien "Orfeus og Eurydike" från 1958,_4755a_8d89146902666ed_lg.jpeg
Nielsen, Palle, träsnitt, "Ind i krigens verden". ur serien "Orfeus og Eurydike" från 1958,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Nilsson, Nils Erik, etsning, Hantverksgatan, Halmstad, _4756a_8d89146a880265c_lg.jpeg
Nilsson, Nils Erik, etsning, Hantverksgatan, Halmstad,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Rönnberg, Göran, akvarell, "Stillhet", signerad, _4757a_8d89146cc146010_lg.jpeg
Rönnberg, Göran, akvarell, "Stillhet", signerad,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK