Åsberg, Stig, etsning, "Malinga", _4758a_8d89150e1f748e2_lg.jpeg
Åsberg, Stig, etsning, "Malinga",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Friberg, Roj, lito, klippa och granar, _4759a_8d8915001bb0e50_lg.jpeg
Friberg, Roj, lito, klippa och granar,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Modellbil, plåt, Schuco Examico 4001, 1900-talets mitt, 4-växlad fjädermotor med handbroms och rattstyrning, _4760a_8d8915039075120_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Modellbil, plåt, Schuco Examico 4001, 1900-talets mitt, 4-växlad fjädermotor med handbroms och rattstyrning, _4761a_8d891504a5414f0_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Jardinière, flintgods, Dartmouth, 1900-talets mitt,_4762a_8d891505eedd598_lg.jpeg
Jardinière, flintgods, Dartmouth, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bägare på tre kulfötter, silver, barock, 16-1700-tal, graverad dekor av tulpan mm_4763a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Skålfat, svagt gröntonad glasmassa, möjligen Tyskland, 17-1800-tal, _4764a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 400 - 2 600 SEK
Väggspegel, delvis blått glas med bronsmontage, senempire, 1800-talets mitt, 4 ljushållare, dekor av blommor mm,_4765a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Fickur med slag, silver, antagligen Schweiz, 1800-talets 1 hälft eller mitt, _4766a_lg.jpeg
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 600 - 2 000 SEK
Kanna med lock, så kallad "Snuff Taker Toby Jug", blåglaserat stengods, England, 1800-tal, dekor av stående man med snusdosa_4767a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Inramade grafiska blad, 1 par (heliogravyrer?), sekelskiftet 1900, kopior efter Antoine Watteau, i samtida förgyllda ramar, _4768a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 2 000 SEK
Audran, Gérard efter Le Brun, Charles, kopparstick, 1600-tal, Slaget vid Arbela, ur Alexanders fälttåg, _4769a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Obligation, Banque de l'Indo-Chine, The Chinese Governmet five per cent reorganisation gold loan of 1913, kuponger medföljer_4770a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Matta, semiantik Turkmen (?),_4771a_lg.jpeg
Matta, semiantik Turkmen (?),
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, antagligen för Orrefors, skål, tjockväggig graal, dekor av kvinna i blått underfång, _4772a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Okänd designer för Pallme, König & Habel, Steinschönau, vas, glas, jugend, sekelskiftett 1900, _4773a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 2 000 SEK
Salutkanon, gjutjärn på (senare?) trälavett, _4774a_lg.jpeg
Salutkanon, gjutjärn på (senare?) trälavett,
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Kniv i läderbalja, masurbjörk och smide med beslag i sterlingsilver, Brusletto Geilo, _4775a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Relief, mässing, antagligen Indien 1800-tal, oktogonal, _4776a_lg.jpeg
Relief, mässing, antagligen Indien 1800-tal, oktogonal,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Skulptur, kolossalformat, patinerad brons med porslinsögon, sittande Buddha i Bhumisparsha mudra-pose, _4777a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering18 000 - 20 000 SEK
Åsberg, Stig, etsning, "Malinga", _4778a_8d89150cbced189_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Skön, Josefin, färgetsning, sommardrömmar, signerad, daterad -78 och numrerad 14/50, _4779a_8d8915075f23c4b_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Nilsson, Per Olof, etsningar, 2 st, Stenbottet respektive Vinge, ur serien "Ur fjärilarnas liv",_4780a_8d8915ed3de24ab_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Goya y Fuentes, Francisco de, efter honom, etsning och akvatint, "El mismo vuelca un toro en la plaza de Madrid", ur sviten La Tauromaquia från 1816,_4781a_8d8915ee7d248a4_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Gavik, Tage, Nilsonsberg, Annedal, _4782a_8d8915f0545f7ea_lg.jpeg
Gavik, Tage, Nilsonsberg, Annedal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Nielsen, Niels för B&G, figurin, porslin, isbjörn, modellnr 1692, _4783a_8d8915f17555a6e_lg.jpeg
Nielsen, Niels för B&G, figurin, porslin, isbjörn, modellnr 1692,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Damskrivbord, mahogny med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft, _4784a_8d89166a44ce8a8_lg.jpeg
Damskrivbord, mahogny med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Miniatyrskulpturer, 5 st, polykromt glas, fåglar,_4785a_lg.jpeg
Miniatyrskulpturer, 5 st, polykromt glas, fåglar,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Skål, kristall, Val St Lambert, 1900-tal, _4786a_lg.jpeg
Skål, kristall, Val St Lambert, 1900-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti skulpturer, skålar mm konstglas; Boda, Orrefors, Johansfors mm_4787a_lg.jpeg
Parti skulpturer, skålar mm konstglas; Boda, Orrefors, Johansfors mm
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Miniatyrer, 10 st, konstglas; Bertil Valien, Vicke Lindstrand, Sven Palmqvist mm,_4788a_lg.jpeg
Miniatyrer, 10 st, konstglas; Bertil Valien, Vicke Lindstrand, Sven Palmqvist mm,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd designer för Kosta, lampkupor, 4 st, olikfärgad glasmassa,_4789a_lg.jpeg
Okänd designer för Kosta, lampkupor, 4 st, olikfärgad glasmassa,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, skål, glas, dekor i graalteknik  av fjädrar i svart mot vitmelerad fond,_4790a_lg.jpeg
Okänd designer, skål, glas, dekor i graalteknik av fjädrar i svart mot vitmelerad fond,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda, skulpturer, 2 st, polykrom glasmassa, fåglar,_4791a_lg.jpeg
Vallien, Bertil för Kosta Boda, skulpturer, 2 st, polykrom glasmassa, fåglar,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd italiensk designer, 1900-tal, taburett, förgylld metall,_4792a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 400 SEK
Backström, Monica för Kosta Boda, skål. handmålat glas. "Tonga", _4793a_8d8915f3171285e_lg.jpeg
Backström, Monica för Kosta Boda, skål. handmålat glas. "Tonga",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Larson, Lisa, för JIE, figurin/ljusstake, delvis glaserat lergods, tomteflicka med ljushållare, _4794a_8d8915f435490dc_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Takkrona, mässing med droppformade prismor, så kallad burkrona, _4795a_8d8915f5bf20315_lg.jpeg
Takkrona, mässing med droppformade prismor, så kallad burkrona,
Slutpris3 800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,_4796a_8d8915f84da13d8_lg.jpeg
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Barometer, mahogny, Tanner & Son, Cirencester, 1900-talets början,_4797a_8d8915fada0c697_lg.jpeg
Barometer, mahogny, Tanner & Son, Cirencester, 1900-talets början,
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Banjobarometer, mahogny med mässingsbeslag, England, George III, 1800-talets början, _4798a_8d8915fc15fe9c7_lg.jpeg
Banjobarometer, mahogny med mässingsbeslag, England, George III, 1800-talets början,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Inramad maskinvävnad, sekelskiftet 1900, Haremsscen,_4799a_8d89166bf416f63_lg.jpeg
Inramad maskinvävnad, sekelskiftet 1900, Haremsscen,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd dansk designer, matbord med 1 iläggsskiva, massiv bok,_4800a_8d8915fdb87a0a0_lg.jpeg
Okänd dansk designer, matbord med 1 iläggsskiva, massiv bok,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Länsfåtöljer, 1 par, skuren och bonad ek, barockstil, 1900-talets början, _4802a_8d89166d4934928_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Barnsäng, ljus björk, 1920-30-tal, _4803a_8d89166e5b9354a_lg.jpeg
Barnsäng, ljus björk, 1920-30-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
2 delar grafik: Frisk, Thomas, färgetsning,' Akropolis V' respektive Zetterqvist, Jörgen, litografi, solbadare,_4804a_8d89166fb8b8878_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, taklampa, trä och metall med 5 kulörta sladdar,_4805a_8d891670dc7e988_lg.jpeg
Okänd designer, taklampa, trä och metall med 5 kulörta sladdar,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Systemkamera med tillbehör, Canon AV-1,_4806a_8d8916721f29fbe_lg.jpeg
Systemkamera med tillbehör, Canon AV-1,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK