Auktion (med rådande regler utan publik i salen) söndag 20/12 klockan 16.

Fredagen 18/12 12 - 19

Lördagen 19/12 10 - 17

Söndagen den 20/12 12 - 15.45

Okänd designer, skålar, 2 st, blå glasmassa, _5353a_8d8a1240d763737_lg.jpeg
Okänd designer, skålar, 2 st, blå glasmassa,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för HEMI, bords/vägglampa, brunlackerad metall, _5354a_8d8a123a6d80397_lg.jpeg
Okänd designer för HEMI, bords/vägglampa, brunlackerad metall,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Uppsala Ekeby, blomsterampel, _5355a_8d8a12420004ae9_lg.jpeg
Okänd designer för Uppsala Ekeby, blomsterampel,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bonfanti, Arturo, färgserigrafi, komposition, _5356a_8d8a1242e4c2c53_lg.jpeg
Bonfanti, Arturo, färgserigrafi, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Ljunggren, Reinhold, färglito, stilleben med flöten och vette, _5357a_8d8a1255e85a52c_lg.jpeg
Ljunggren, Reinhold, färglito, stilleben med flöten och vette,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Just Andersen, Ib, theservis, 3 del, tenn, kannan med rottingklätt handtag, _5358a_8d8a1257faa106e_lg.jpeg
Just Andersen, Ib, theservis, 3 del, tenn, kannan med rottingklätt handtag,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Just Andersen, Ib,, 5 delar tenn; salt- och pepparströare, senapskanna, vas samt bricka, _5359a_8d8a12590219df8_lg.jpeg
Just Andersen, Ib,, 5 delar tenn; salt- och pepparströare, senapskanna, vas samt bricka,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Frimärksalbum med, delvis äldre, frimärken, _5360a_8d8a125a6905627_lg.jpeg
Frimärksalbum med, delvis äldre, frimärken,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Arnesen, Frank, relief, blästrat och bemålat trä, figurkomposition, signerad och daterad 1974_5361a_8d8a1b10112ddf1_lg.jpeg
Arnesen, Frank, relief, blästrat och bemålat trä, figurkomposition, signerad och daterad 1974
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 500 SEK
Bach, E W för Sejling Skabe, Danmark, sideboard, teak, 1950-60-tal, _5362a_8d8a1b05ab39abf_lg.jpeg
Bach, E W för Sejling Skabe, Danmark, sideboard, teak, 1950-60-tal,
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Okänd designer för Glas & Trä, Hovmantorp, hallmöbel, palisander, _5363a_8d8a1b046d29649_lg.jpeg
Okänd designer för Glas & Trä, Hovmantorp, hallmöbel, palisander,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1900-talets mitt, gungstol, svarvat och vitlackerat trä,_5364a_8d8a1b02cc9cc1a_lg.jpeg
Okänd designer, 1900-talets mitt, gungstol, svarvat och vitlackerat trä,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Glas & Trä, Hovmantorp, väggspegel, palisander, 1950.-60-tal, _5365a_8d8a1b110546ef2_lg.jpeg
Okänd designer för Glas & Trä, Hovmantorp, väggspegel, palisander, 1950.-60-tal,
Slutpris700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1960-tal, tidskriftshållare, fur med canvasklädsel,_5366a_8d8a1b11dd0e4a8_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Engström, Sven & Myrstrand, Gunnar för Tingströms/Bra Bohag, soffbord, teak med utdragbara skivor i melanin, modell ’Aristokrat’, _5367a_8d8a1ae4b78ff4b_lg.jpeg
Engström, Sven & Myrstrand, Gunnar för Tingströms/Bra Bohag, soffbord, teak med utdragbara skivor i melanin, modell ’Aristokrat’,
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Målkärl, 7 st, koppar, 1900-tal,_5368a_8d8a1ba8b076a1d_lg.jpeg
Målkärl, 7 st, koppar, 1900-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, möjligen för Orrefors, bordslampa, _5369a_8d8a1baeee047fc_lg.jpeg
Okänd designer, möjligen för Orrefors, bordslampa,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Wiinblad, Björn för Nymölle, ljusstakar, 1 par, fajans, _5370a_8d8a1bb2d3c0b32_lg.jpeg
Wiinblad, Björn för Nymölle, ljusstakar, 1 par, fajans,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, hallspegel, teak,_5371a_8d8a1ae341d2981_lg.jpeg
Okänd designer, hallspegel, teak,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Hallspegel med handskkorg, valnöt, oscariansk, sekelskiftet 1900, _5372a_8d8a1ae209bb5cd_lg.jpeg
Hallspegel med handskkorg, valnöt, oscariansk, sekelskiftet 1900,
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Lindberg, Ralf för Gärsnäs, armstol, böjträ på kromat underrede, "Bird",_5373a_8d8a1baa1c701e4_lg.jpeg
Lindberg, Ralf för Gärsnäs, armstol, böjträ på kromat underrede, "Bird",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kökshylla, trä med flintgodsbehållare, _5374a_8d8a1bab26978f7_lg.jpeg
Kökshylla, trä med flintgodsbehållare,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, nattygsbord, 1 par, vitlaserad teak, _5375a_8d8a1bac11da932_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, nattygsbord, 1 par, vitlaserad teak,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Wikkelsø, Illum för N Eilersen, soffbord, palisander, "Capella",_5376a_8d8a1bace6fa195_lg.jpeg
Wikkelsø, Illum för N Eilersen, soffbord, palisander, "Capella",
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, fåtöljer, 1 par,_5377a_8d8a1c076f6be25_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, fåtöljer, 1 par,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer, 1960-tal, fåtöljer, 1 par, bok med helstoppad textilklädsel, _5378a_8d8a1c089b8fbc7_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-tal, fåtöljer, 1 par, bok med helstoppad textilklädsel,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1960-tal, hurtsskrivbord med lös skiva,_5379a_8d8a1bfe68886a7_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-tal, hurtsskrivbord med lös skiva,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Horsnæs Møbelfabrik, armstol, teak med konstläderklädsel, 1950-60-tal, _5380a_8d8a1bffafc7faf_lg.jpeg
Okänd designer för Horsnæs Møbelfabrik, armstol, teak med konstläderklädsel, 1950-60-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jelinek, Johanna för IKEA, snurrstol, Torbjörn, _5381a_8d8a1bfd7278dca_lg.jpeg
Jelinek, Johanna för IKEA, snurrstol, Torbjörn,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Armstol, bonat trä, allmogearbete 1800-tal,_5382a_8d8a1c00a3d3653_lg.jpeg
Armstol, bonat trä, allmogearbete 1800-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, stolar, 6 st, ljus björk,_5383a_8d8a1c097814163_lg.jpeg
Okänd designer, stolar, 6 st, ljus björk,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Stort parti LP-skivor, Pop/Rock, _5384a_8d8a1c62cf5ca9b_lg.jpeg
Stort parti LP-skivor, Pop/Rock,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, möjligen för Glas & Trä Hovmantorp, väggspegel, ek,_5385a_8d8a1c6405b8057_lg.jpeg
Okänd designer, möjligen för Glas & Trä Hovmantorp, väggspegel, ek,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hörnskåp, vitlackerat trä, _5386a_8d8a1d1da10bed5_lg.jpeg
Hörnskåp, vitlackerat trä,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vitrinskåp på benställning, mahogny med intarsia,_5387a_8d8a1d159352739_lg.jpeg
Vitrinskåp på benställning, mahogny med intarsia,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Toilettespegel, skuret och svärtat trä och palisander, nyrokoko, 1800-talets slut, _5388a_8d8a1d1eb03389c_lg.jpeg
Toilettespegel, skuret och svärtat trä och palisander, nyrokoko, 1800-talets slut,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Byrå, valnöt och valnötsrot, barockstil, sekelskiftet 1900, _5389a_8d8a1d145bb3ebe_lg.jpeg
Byrå, valnöt och valnötsrot, barockstil, sekelskiftet 1900,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Sandström, Carl olja, allmogeinteriör, _5390a_8d8a1dc7a7fcdae_lg.jpeg
Sandström, Carl olja, allmogeinteriör,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Van Borselen, Jan Willem, efter honom, oljetryck, bemålat, 1800-tal, vedplockare i skog, _5391a_8d8a1dca6ad7e16_lg.jpeg
Van Borselen, Jan Willem, efter honom, oljetryck, bemålat, 1800-tal, vedplockare i skog,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ljungberg, Sven, färglito, Ljungbymotiv,_5392a_8d8a1d0c83993ad_lg.jpeg
Ljungberg, Sven, färglito, Ljungbymotiv,
Slutpris600 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Due, Christian, etsning, "Franz Joseph Kai, Wien"_5393a_8d8a1d0d60cc1dc_lg.jpeg
Due, Christian, etsning, "Franz Joseph Kai, Wien"
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Dordoni, Rodolfo för Foscarini, bordslampa, lackerad metall med vit glaskupa, Bijou Tavola,_5394a_8d8a1d32997e26d_lg.jpeg
Dordoni, Rodolfo för Foscarini, bordslampa, lackerad metall med vit glaskupa, Bijou Tavola,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Dordoni, Rodolfo för Foscarini, bordslampa, lackerad metall med violett glaskupa, Bijou Tavola, _5395a_8d8a1d339dc3705_lg.jpeg
Dordoni, Rodolfo för Foscarini, bordslampa, lackerad metall med violett glaskupa, Bijou Tavola,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Inoue, Mitsuo för Holmegaard, vaser 2 st, glas, 'Jasmin', dekor i blått, _5396a_8d8a1d347ea31b0_lg.jpeg
Inoue, Mitsuo för Holmegaard, vaser 2 st, glas, 'Jasmin', dekor i blått,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd (japansk ?) konstnär, sidenbroderi, _5397a_8d8a1d359343cb1_lg.jpeg
Okänd (japansk ?) konstnär, sidenbroderi,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1910-20-tal, damsekretär, palisander med intarsia, Swedish Grace, _5398a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Hörnskåp, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 2 hälft,_5399a_lg.jpeg
Hörnskåp, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Kaffeservisdelar, flintgods, Old Royal respektive Gainsborough, 1960-tal, _5400a_lg.jpeg
Kaffeservisdelar, flintgods, Old Royal respektive Gainsborough, 1960-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK