Budgivning online startar Jan 17, 2021 1:00 PM
Liveauktionen börjar: Jan 31, 2021 3:00 PM
Budgivning online slutar Jan 31, 2021 7:29 PM

Titel eller beskrivning
    Kaminur, brännförgylld och patinerad brons, senempire, 1800-talets 1 hälft,_5715a_8d8bacfd1663b85_lg.jpeg

    #1 Kaminur, brännförgylld och patinerad brons, senempire, 1800-talets 1 hälft,

    Slutpris
    1 500 SEK
    Utropspris
    1 800  - 2 000 SEK
    Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, fartyg utanför Gibraltar,_5712a_8d8b96dd71d5889_lg.jpeg

    #2 Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, fartyg utanför Gibraltar,

    Slutpris
    3 000 SEK
    Utropspris
    1 800  - 2 000 SEK
    Petersen, Heinrich Andreas Sophus & Holm, Christian, olja, skeppsporträtt föreställande tremastade barken Excelsior med unionsflagg på väg till Chile utanför Dover,_5711a_8d8b96da209ff4c_lg.jpeg

    #3 Petersen, Heinrich Andreas Sophus & Holm, Christian, olja, skeppsporträtt föreställande tremastade barken Excelsior med unionsflagg på väg till Chile utanför Dover,

    Slutpris
    9 500 SEK
    Utropspris
    5 000  - 6 000 SEK
    Skulptur, soapstone, Kina, 18-1900-tal, Shoulao, _5693a_8d8b8a1c2cf4f18_lg.jpeg

    #4 Skulptur, soapstone, Kina, 18-1900-tal, Shoulao,

    Utropspris
    1 000  - 1 200 SEK
    Kostka, Josef, olja, hästporträtt,_5703a_8d8b96a9305a04f_lg.jpeg

    #5 Kostka, Josef, olja, hästporträtt,

    Slutpris
    16 000 SEK
    Utropspris
    3 000  - 4 000 SEK
    Elektriskt driven skulptur, Kalle Anka, 1900-talets mitt,_5702a_8d8b895552c3555_lg.jpeg

    #6 Elektriskt driven skulptur, Kalle Anka, 1900-talets mitt,

    Utropspris
    3 600  - 4 000 SEK
    Okänd konstnär, olja, landskap med får,_5708a_8d8b96aee25d49c_lg.jpeg

    #7 Okänd konstnär, olja, landskap med får,

    Utropspris
    800  - 1 000 SEK
    Backström, Monica för Kosta Boda, skulptur, glas, stående höna,_5716a_8d8bacfc872edfa_lg.jpeg

    #8 Backström, Monica för Kosta Boda, skulptur, glas, stående höna,

    Utropspris
    500  - 600 SEK
    Offerkärl antagligen för Yakmjölk , brons, Tibet, 1900-tal, _5692a_8d8b888747a0f03_lg.jpeg

    #9 Offerkärl antagligen för Yakmjölk , brons, Tibet, 1900-tal,

    Utropspris
    500  - 600 SEK
    Skål på fot, silver, stämplad Magnus Aase Bergen omkring 1920, vikt 430 gram,_5717a_8d8bacfbbec371e_lg.jpeg

    #10 Skål på fot, silver, stämplad Magnus Aase Bergen omkring 1920, vikt 430 gram,

    Slutpris
    1 600 SEK
    Utropspris
    1 500  - 1 800 SEK
    Okänd designer för NM Thune, Kristiania (Oslo), äggkopp, silver, 1910-20-tal, medföljer skål silver, total vikt 160 gram,_5718a_8d8bacfab0a3a85_lg.jpeg

    #11 Okänd designer för NM Thune, Kristiania (Oslo), äggkopp, silver, 1910-20-tal, medföljer skål silver, total vikt 160 gram,

    Slutpris
    400 SEK
    Utropspris
    500  - 600 SEK
    Espolin Johnson, Kaare, gouache, landskap, _5719a_8d8bbad9f826040_lg.jpeg

    #12 Espolin Johnson, Kaare, gouache, landskap,

    Slutpris
    20 000 SEK
    Utropspris
    4 000  - 5 000 SEK
    12 items per page

    © Software Copyright 2021 Skeleton. All rights reserved.