Skoglund, Gustaf, olja, Sommaräng,_5845a_8d8bc9b588ef8d5_lg.jpeg
Skoglund, Gustaf, olja, Sommaräng,
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd konstnär, vas/kanna, glas, dekor i vitt mot blå fond, _5846a_lg.jpeg
Okänd konstnär, vas/kanna, glas, dekor i vitt mot blå fond,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jardinière, nysilver med glasinsats, 1910-20-tal, dekor av rosor,_5847a_8d8bd61c8d179d6_lg.jpeg
Jardinière, nysilver med glasinsats, 1910-20-tal, dekor av rosor,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Vitrika, vägglampett, metall och brunt glas, _5848a_lg.jpeg
Okänd designer för Vitrika, vägglampett, metall och brunt glas,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Bjufström, Helge, egen verkstad, vas, stengods,_5849a_lg.jpeg
Bjufström, Helge, egen verkstad, vas, stengods,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Johansen, Karl Otto för B&G, skulptur, stengods, man med hästar,_5850a_lg.jpeg
Johansen, Karl Otto för B&G, skulptur, stengods, man med hästar,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Léon, May K, färglito, julfirande på Lilla Torg, Halmstad,_5851a_8d8bc9b3882b850_lg.jpeg
Léon, May K, färglito, julfirande på Lilla Torg, Halmstad,
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Strüwer, Ardy, färglito, komposition,_5852a_8d8bc9b2201fe4f_lg.jpeg
Strüwer, Ardy, färglito, komposition,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Ring, 14 karat vitguld med 1 briljantslipad diamant om 1,59 carat picqué_5853a_8d8bd5f2eb777d7_lg.jpeg
Ring, 14 karat vitguld med 1 briljantslipad diamant om 1,59 carat picqué
Slutpris4 400 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
3 delar keramik; tomte, stengods Gösta Grähs, katt keramik, L´Eau Vive, Belgien samt grisformad keramikflaska, _5854a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Parti metall, vaxljusstake, tenn, J L Hultman, serveringskanna, koppar med svärtat trähandtag, senempire samt 1 par ljusstakar, mässing oscarianska, _5855a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Malmsten, Carl, slagbord, teak och bok, Vapensmeden, _5856a_lg.jpeg
Malmsten, Carl, slagbord, teak och bok, Vapensmeden,
Slutpris5 000 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Olson, Erik, färglito, Brev från en surrealist, _5857a_lg.jpeg
Olson, Erik, färglito, Brev från en surrealist,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1900-talets mitt, golvlampa, fur, _5858a_lg.jpeg
Okänd designer, 1900-talets mitt, golvlampa, fur,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer, 1900-talets 1 hälft, fällstolar, 4 st, _5859a_lg.jpeg
Okänd designer, 1900-talets 1 hälft, fällstolar, 4 st,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Klewang i balja, smide och hardwood, antagligen Sumatra, _5860a_lg.jpeg
Klewang i balja, smide och hardwood, antagligen Sumatra,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bestick, sk trousse, Kina, 1900-tal, etui med kniv samt 2 chopsticks, _5861a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bajonett, WWI, fransk Lebel Mle 1886/93, _5862a_lg.jpeg
Bajonett, WWI, fransk Lebel Mle 1886/93,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda, skålfat, gljutet glas, Domino,_5863a_8d8bd5ce7d2c46b_lg.jpeg
Vallien, Bertil för Kosta Boda, skålfat, gljutet glas, Domino,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Kaffeservisdelar, flintgods, Royal Albert, Prairie Rose,_5864a_8d8bd5d015b410d_lg.jpeg
Kaffeservisdelar, flintgods, Royal Albert, Prairie Rose,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kaffeservisdelar, flintgods, Trillium,_5865a_8d8bd5d24d05266_lg.jpeg
Kaffeservisdelar, flintgods, Trillium,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, sänglampor, 1 par, teak, metall och glas, 1950-60-tal, _5866a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Relief, brons, 1900-talets 1 hälft eller mitt, möjligen Benin, dekor av stående personer (krigsfångar ?), _5867a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Skulptur, brons, 1900-talets början, stående buddhistmunk, _5868a_lg.jpeg
Skulptur, brons, 1900-talets början, stående buddhistmunk,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Palmqvist, Sven för Orrefors, vas, glas, slipad dekor av kvinna med blommor, _5869a_lg.jpeg
Palmqvist, Sven för Orrefors, vas, glas, slipad dekor av kvinna med blommor,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Terrin med lock och underfat, porslin, B&G, sekelskiftet 1900, _5870a_lg.jpeg
Terrin med lock och underfat, porslin, B&G, sekelskiftet 1900,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Serveringsbricka, försilvrad metall, Osmanska riket, sekelskiftet 1900, _5871a_lg.jpeg
Serveringsbricka, försilvrad metall, Osmanska riket, sekelskiftet 1900,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, vas, harpälsglaserat stengods, _5872a_lg.jpeg
Nylund, Gunnar för Rörstrand, vas, harpälsglaserat stengods,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bord, förgyllt trä och stuck med svart marmorskiva, _5873a_8d8bdff2852f16e_lg.jpeg
Bord, förgyllt trä och stuck med svart marmorskiva,
Slutpris800 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Golvlampor, 1 par, lackerad metall och mässing, Falkenbergs Belysning, modell 7045,_5874a_8d8bdff3d4f28f5_lg.jpeg
Golvlampor, 1 par, lackerad metall och mässing, Falkenbergs Belysning, modell 7045,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Golvlampa, mässing, empirestil, 1900-talets mitt,_5875a_8d8bdff4ec26d86_lg.jpeg
Golvlampa, mässing, empirestil, 1900-talets mitt,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Takkrona, mässing med droppformade prismor, så kallad burkrona, 1900-talets 1 hälft,_5876a_8d8bdff5fc83c51_lg.jpeg
Takkrona, mässing med droppformade prismor, så kallad burkrona, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Mycket stort parti koppar,_5877a_8d8bdff749f652a_lg.jpeg
Mycket stort parti koppar,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Willumsen, Bode för Royal Copenhagen, vas med hänklar, stengods, dekor i sang-de-boeufglasyr, _5878a_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
TV, Samsung, 32 tum, LCD_5879a_lg.jpeg
TV, Samsung, 32 tum, LCD
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Collier, barocka, doserande pärlor, lås i 18 karat rödguld med pärla,_5880a_lg.jpeg
Collier, barocka, doserande pärlor, lås i 18 karat rödguld med pärla,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Skulptur, brons, Japan, 1900-tal, sittande gris, _5881a_lg.jpeg
Skulptur, brons, Japan, 1900-tal, sittande gris,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stol, skuren valnöt, chippendalestil, Louis XVI, 1700-talets 2 hälft, _5882a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bordsknivar, -skedar och -gafflar, 6 + 6 + 6 st, silver, Rosenholm, design Jakob Ängman 1933, _5883a_8d8be174ed89e28_lg.jpeg
Bordsknivar, -skedar och -gafflar, 6 + 6 + 6 st, silver, Rosenholm, design Jakob Ängman 1933,
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Fiskknivar och -gafflar, 6 + 6 st, silver, Rosenholm, design Jakob Ängman 1933, _5884a_8d8be1761a04e4e_lg.jpeg
Fiskknivar och -gafflar, 6 + 6 st, silver, Rosenholm, design Jakob Ängman 1933,
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Lindblom, Hjalmar, olja, stadsbild,_5885a_8d8be17750746a1_lg.jpeg
Lindblom, Hjalmar, olja, stadsbild,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Axelremsväska, brunt läder, The Bridge,_5886a_8d8be178984ff7b_lg.jpeg
Axelremsväska, brunt läder, The Bridge,
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, collierer, 2 st, brons och svart nylon (?),_5887a_8d8be17a7bce3d3_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bricka/korg, skuren och bonad ek, allmogearbete, 1800-talets början,_5888a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Benard, Robert, kopparstick, 5 st med förklarande texter, Chaudronnier, Boursier, Coffretier, Malletier samt Bahutier, _5889a_lg.jpeg
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer i Gunnel Nymans art, vas, klarglas, _5890a_lg.jpeg
Okänd designer i Gunnel Nymans art, vas, klarglas,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stort parti bärnsten, total vikt 270 gram_5891a_lg.jpeg
Stort parti bärnsten, total vikt 270 gram
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,_5892a_lg.jpeg
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK