Laddar...

Februariauktion

Februariauktion söndagen den 28/2 klockan 16.


Visning i lokalen:

Fredag 26/2 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 27/2 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 28/2 klockan 12.00 - 15.45

Februariauktion
Avslutad
Okänd designer, 1950-tal, matbord med 1 iläggsskiva, teak, _6736a_lg.jpeg
289
Okänd designer, 1950-tal, matbord med 1 iläggsskiva, teak,
Slutpris2 400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Armbandsurslänk, 18 karat rödguld, vikt 5,4 gram,_6737a_8d8d41754edf9b5_lg.jpeg
290
Armbandsurslänk, 18 karat rödguld, vikt 5,4 gram,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Avslutad
Hänge med kedja, 18 karat vitguld med 14 briljantslipad diamanter om totalt cirka 0,25 carat, total vikt 4,2 gram_6738a_8d8d4176cefc716_lg.jpeg
291
Hänge med kedja, 18 karat vitguld med 14 briljantslipad diamanter om totalt cirka 0,25 carat, total vikt 4,2 gram
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Avslutad
Armlänk, 9 (!) karat rödguld, vikt 3,3 gram, _6739a_8d8d4177f36e241_lg.jpeg
292
Armlänk, 9 (!) karat rödguld, vikt 3,3 gram,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Parti hängen, 18 karat rödguld, total vikt 8 gram_6740a_8d8d41f7d456563_lg.jpeg
293
Parti hängen, 18 karat rödguld, total vikt 8 gram
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 600 - 2 800 SEK
Avslutad
Hänge, 18 karat röd- och vitguld med 4 facettslipade diamanter, vikt 1,3 gram_6741a_8d8d41f8ee56b0f_lg.jpeg
294
Hänge, 18 karat röd- och vitguld med 4 facettslipade diamanter, vikt 1,3 gram
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Ringar, 3 st, 18 karat vitguld, total vikt 10,4 gram,_6742a_8d8d41f9bf5a227_lg.jpeg
295
Ringar, 3 st, 18 karat vitguld, total vikt 10,4 gram,
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Avslutad
Damarmbandsursboetter, 2 st, 14 k rödguld, total vikt 7,5 gram, _6743a_8d8d41fb6c865a9_lg.jpeg
296
Damarmbandsursboetter, 2 st, 14 k rödguld, total vikt 7,5 gram,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Avslutad
Parti smycken, 18 karat rödguld, delvis med pärlor, total vikt 8,8 gram_6744a_8d8d41fc67174a2_lg.jpeg
297
Parti smycken, 18 karat rödguld, delvis med pärlor, total vikt 8,8 gram
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 600 - 2 800 SEK
Avslutad
Parti skrotguld mm, 18 karat rödguld, total vikt 17,2 gram_6745a_8d8d41fe01e4436_lg.jpeg
298
Parti skrotguld mm, 18 karat rödguld, total vikt 17,2 gram
Slutpris4 800 SEK
Värdering5 000 - 5 500 SEK
Avslutad
Örhängen, 1 par, 18 karat vitguld med pärlor och vita stenar, total vikt 2,7 gram_6746a_8d8d4200253189c_lg.jpeg
299
Örhängen, 1 par, 18 karat vitguld med pärlor och vita stenar, total vikt 2,7 gram
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Kedja, 18 karat rödguld, vikt 1,4 gram_6747a_8d8d42016fe90b8_lg.jpeg
300
Kedja, 18 karat rödguld, vikt 1,4 gram
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Hänge med kedja, 18 karat rödguld och pärlemor, total vikt 4,4 gram,_6748a_8d8d4220ee1cc72_lg.jpeg
301
Hänge med kedja, 18 karat rödguld och pärlemor, total vikt 4,4 gram,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Avslutad
Danchin, Léon, etsning, handkolorerad, Springer Spanielar med fasantupp, _6749a_lg.jpeg
302
Danchin, Léon, etsning, handkolorerad, Springer Spanielar med fasantupp,
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Thekök, så kallat Hibachi, alm, Japan, Meiji, sekelskiftet 1900,_6751a_lg.jpeg
303
Thekök, så kallat Hibachi, alm, Japan, Meiji, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Avslutad
Tidskrftshållare, bonat trä, 1900-talets mitt, _6750a_lg.jpeg
304
Tidskrftshållare, bonat trä, 1900-talets mitt,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Danchin, Léon, etsning, handkolorerad, Field Spaniel med kricka, _6752a_lg.jpeg
305
Danchin, Léon, etsning, handkolorerad, Field Spaniel med kricka,
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Barnarmbandsur, vitmetall med stenar och svart läderarmband, Hello Kitty,_6753a_8d8d4cbc7e2671a_lg.jpeg
306
Barnarmbandsur, vitmetall med stenar och svart läderarmband, Hello Kitty,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Ramsén, Håkan, egen verkstad, hänge, sterlingsilver, Ängel,_6754a_8d8d4cbdb8813ae_lg.jpeg
307
Ramsén, Håkan, egen verkstad, hänge, sterlingsilver, Ängel,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Brevklämma för väggmontage, skuret trä med broderad textildekor, 1800-talets 2 hälft, _6755a_8d8d4cbec0f7645_lg.jpeg
308
Brevklämma för väggmontage, skuret trä med broderad textildekor, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Höglund, Erik för Boda, tillskriven, klädhängare, smide med gjutna, brunfärgade glasplattor, _6756a_8d8d4cc13c109d4_lg.jpeg
309
Höglund, Erik för Boda, tillskriven, klädhängare, smide med gjutna, brunfärgade glasplattor,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Matta, old Indo-Gabbeh, dekor av djur,_6757a_lg.jpeg
310
Matta, old Indo-Gabbeh, dekor av djur,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Hurtsskrivbord, skuren och bonad ek, nyrenässans, 1800-talets slut, _6758a_lg.jpeg
311
Hurtsskrivbord, skuren och bonad ek, nyrenässans, 1800-talets slut,
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Okänd designer i Ole Wanschers art, stolar, 1 par, valnöt med svart skinnklädsel,_6759a_lg.jpeg
312
Okänd designer i Ole Wanschers art, stolar, 1 par, valnöt med svart skinnklädsel,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer 1960-70-tal, soffbord, fur,_6760a_lg.jpeg
313
Okänd designer 1960-70-tal, soffbord, fur,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer, vas, glas, _6761a_lg.jpeg
314
Okänd designer, vas, glas,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Kopparstick, De Stad Nymegen (Nijmegen) 1740, _6762a_lg.jpeg
315
Kopparstick, De Stad Nymegen (Nijmegen) 1740,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Matta, antik Soumak, _6763a_8d8d4d8082ffbd9_lg.jpeg
316
Matta, antik Soumak,
Slutpris4 800 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Matta, antik Quasghai,_6764a_8d8d4d81d01824d_lg.jpeg
317
Matta, antik Quasghai,
Slutpris1 200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Hiroshige, Utagawa, träsnitt, 'Crowds at the annual year-end fair held at Asakusa Temple.....' ur serien Tôto meisho; famous places in the eastern capital, _6765a_8d8d4d8a6cbde39_lg.jpeg
318
Hiroshige, Utagawa, träsnitt, 'Crowds at the annual year-end fair held at Asakusa Temple.....' ur serien Tôto meisho; famous places in the eastern capital,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Hiroshige, Utagawa, träsnitt, Scene at the boundary marker, Fujikawa, ur The Fifty-Three Stations of the Tokaido 1831-34, _6766a_8d8d4d90717376e_lg.jpeg
319
Hiroshige, Utagawa, träsnitt, Scene at the boundary marker, Fujikawa, ur The Fifty-Three Stations of the Tokaido 1831-34,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Kopparstick, delvis handkolorerat, , "Extremum hunc , Arethusa , mihi concede laborem....", _6767a_8d8d4d923203da5_lg.jpeg
320
Kopparstick, delvis handkolorerat, , "Extremum hunc , Arethusa , mihi concede laborem....",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Bodenehr, Gabriel, kopparstick, delvis handkolorerat, "Monte Trinita oder Der Berg zur Heyl: Dreyfaltigkeit zu Gaeta", omkring 1720,_6768a_8d8d4d9413e3edc_lg.jpeg
321
Bodenehr, Gabriel, kopparstick, delvis handkolorerat, "Monte Trinita oder Der Berg zur Heyl: Dreyfaltigkeit zu Gaeta", omkring 1720,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Petersen, Sören Henrik, akvatint och linjeetsning, "Pompeji",_6769a_8d8d4dddd62aa23_lg.jpeg
322
Petersen, Sören Henrik, akvatint och linjeetsning, "Pompeji",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Moschetti, Allessandro, kopparstick, 5 st, 1800-talets mitt, motiv från Rom, _6770a_8d8d4de0a7c8c32_lg.jpeg
323
Moschetti, Allessandro, kopparstick, 5 st, 1800-talets mitt, motiv från Rom,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, 1700-tal, kopparstick, Tempio delle Camene..., ur Ridolfina Venuto Cortoneses "Accurata e succinta descrizione Topografica delle Antiquità di Roma" 1763,_6771a_8d8d4de212a9157_lg.jpeg
324
Okänd konstnär, 1700-tal, kopparstick, Tempio delle Camene..., ur Ridolfina Venuto Cortoneses "Accurata e succinta descrizione Topografica delle Antiquità di Roma" 1763,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Kopparstick och akvatinter, 6 st, 17-1800-tal, motiv från Rom,_6772a_8d8d4de3df74841_lg.jpeg
325
Kopparstick och akvatinter, 6 st, 17-1800-tal, motiv från Rom,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Förvaringssäck till takbox, Lamborghini, _6773a_lg.jpeg
326
Förvaringssäck till takbox, Lamborghini,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Ehrner, Anna för Kosta Boda, skål, glas, Atoll, _6774a_lg.jpeg
327
Ehrner, Anna för Kosta Boda, skål, glas, Atoll,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Ehrner, Anna för Kosta Boda, skålfat, glas, Atoll, _6775a_lg.jpeg
328
Ehrner, Anna för Kosta Boda, skålfat, glas, Atoll,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, olja, interiör med herrar i renässansdräkt, _6776a_lg.jpeg
329
Okänd konstnär, olja, interiör med herrar i renässansdräkt,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Hellsten. Lars för Orrefors, skålar, 2 st, kristall, Corona, _6777a_lg.jpeg
330
Hellsten. Lars för Orrefors, skålar, 2 st, kristall, Corona,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Burmeister, Ingegärd för Gabriel Keramik, fat, glaserad keramik, _6778a_lg.jpeg
331
Burmeister, Ingegärd för Gabriel Keramik, fat, glaserad keramik,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer för Orrefors, skål, kristall, _6779a_lg.jpeg
332
Okänd designer för Orrefors, skål, kristall,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Vikbladh, Bo, färglito, "Torso"_6780a_lg.jpeg
333
Vikbladh, Bo, färglito, "Torso"
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Loka/seldon, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft, _6781a_lg.jpeg
334
Loka/seldon, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Lepautre, Jean efter Van Opstal, Gerard, kopparstick, " Le soleil qui se couche dans la mer..." 1673, ur serien "Description de la grotte de Versailles",_6782a_8d8d4e900f73896_lg.jpeg
335
Lepautre, Jean efter Van Opstal, Gerard, kopparstick, " Le soleil qui se couche dans la mer..." 1673, ur serien "Description de la grotte de Versailles",
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Marieschi, Michele Giovanni, kopparstick, Canal Grande, Venedig med Ca' Pesaro 1741,_6783a_8d8d4e923b8918a_lg.jpeg
336
Marieschi, Michele Giovanni, kopparstick, Canal Grande, Venedig med Ca' Pesaro 1741,
Slutpris3 800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.