Halldin, Bror, olja, Jämnesjön, Älvsborg, _6232a_lg.jpeg
Halldin, Bror, olja, Jämnesjön, Älvsborg,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lourak, Chiger, olja, trädgårdsbild med blommande äppelträd, _6233a_lg.jpeg
Lourak, Chiger, olja, trädgårdsbild med blommande äppelträd,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lourak, Chiger, olja, stilleben, _6234a_lg.jpeg
Lourak, Chiger, olja, stilleben,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lourak, Chiger, olja, veranda,_6235a_lg.jpeg
Lourak, Chiger, olja, veranda,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Edenfalk, Bengt för Skruf, skål, glas, "Woodstock",_6236a_lg.jpeg
Edenfalk, Bengt för Skruf, skål, glas, "Woodstock",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Sejg, Johan, olja, häst i landskap, _6237a_lg.jpeg
Sejg, Johan, olja, häst i landskap,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Meyer Andersen, Johannes, olja, hästkärra på landsväg, signerad,_6238a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd dansk designer, 1960-tal, syvagn, palisander och bonat trä,_6239a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, barockstil, 1900-talets mitt, _6240a_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, mässing, barockstil, 1900-talets mitt,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Salviati, Murano, skulptur, glas, 1900-talets mitt, anka, _6241a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skänk, valnöt och valnötsrot med skiva i svartbrokig marmor, Belgien, 1900-talets 1 hälft,_6242a_8d8c397d9a4cdf9_lg.jpeg
Skänk, valnöt och valnötsrot med skiva i svartbrokig marmor, Belgien, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Soffbord, valnöt och valnötsrot, Reprodux, England, 1900-talets mitt, _6243a_8d8c397c6f619ca_lg.jpeg
Soffbord, valnöt och valnötsrot, Reprodux, England, 1900-talets mitt,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Tidskrftshållare, bonat trä, 1900-talets mitt, _6244a_8d8c39599fbb78f_lg.jpeg
Tidskrftshållare, bonat trä, 1900-talets mitt,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer i Gustav Stickleys art, gungstol, bemålad ek, jugend,_6245a_8d8c397ab69240e_lg.jpeg
Okänd designer i Gustav Stickleys art, gungstol, bemålad ek, jugend,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Ram, förgyllt trä och pastellage, högklassigt gustavianskt Stockholmsarbete, dekor av festoner, _6246a_8d8c3a034694311_lg.jpeg
Ram, förgyllt trä och pastellage, högklassigt gustavianskt Stockholmsarbete, dekor av festoner,
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Boudoirfåtölj, helstoppad siden- och sammetsklädsel, 1800-talets 2 hälft,_6247a_8d8c3a00c4d0804_lg.jpeg
Boudoirfåtölj, helstoppad siden- och sammetsklädsel, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Thekök, så kallat Hibachi, alm, Japan, Meiji, sekelskiftet 1900,_6248a_8d8c39ff3cb2853_lg.jpeg
Thekök, så kallat Hibachi, alm, Japan, Meiji, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Danchin, Léon, etsning, handkolorerad, Springer Spanielar med fasantupp, _6249a_8d8c3b1783486cc_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Danchin, Léon, etsning, handkolorerad, Field Spaniel med kricka, _6250a_8d8c3b189169336_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Martinez, Vicente för Lladró, figurin, porslin, shepherd with bird, modellnummer 4730, _6251a_lg.jpeg
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Vägg/telefonhylla, teak, svart plast och inplastad metall, Stringliknande modell, 1950-60-tal,_6252a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, sekelskiftet 1900, hänkelvaser, 1 par, flintgods, jugend, dekor av blommor,_6253a_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stolar, 4 st, skuren och bonad ek med brun skinnklädsel, renässansstil, sekelskiftet 1900, _6254a_8d8c3b15a8ffa8a_lg.jpeg
Stolar, 4 st, skuren och bonad ek med brun skinnklädsel, renässansstil, sekelskiftet 1900,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd designer (möjligen Paolo Piva) för B&B Italia, soff/matbord, brännlackerad metall med frostade glasskivor, _6255a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 800 SEK
3 delar militaria, Främlingslegionens 1 Kavalleriregemente (1er Régiment étranger de Cavalerie / 1er REC); brevpress, mössmärke samt slipsnål, _6256a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Parti militaria, WWI och WWII, medaljer tilldelade menig Albert Milne, 1914-1918 George V WWI medalj, 1919 India General Service campaign medal med spänne för Afghanistan _6257a_lg.jpeg
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
TV, Samsung, 32 tum, LCD_6258a_lg.jpeg
TV, Samsung, 32 tum, LCD
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Öronlappsfåtölj, bok med grön plyschklädsel, 1900-talets 1 hälft,_6259a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Kuddstång med fästen, smide, Frankrike, 1900-talets 2 hälft, _6260a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Presentationsskärmar mm, Skyline Displays Inc "Sky Line"_6261a_lg.jpeg
Presentationsskärmar mm, Skyline Displays Inc "Sky Line"
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stort parti glasmosaik, Bizazza, cirka 190 ark, vardera med 225 mosaikbitar, vardera 31,5 x 31,5 cm,_6262a_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Horn, Simon, egen verkstad, dubbelsäng, valnöt, _6263a_lg.jpeg
Horn, Simon, egen verkstad, dubbelsäng, valnöt,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Vikbladh, Bo, färglito, "Torso"_6264a_lg.jpeg
Vikbladh, Bo, färglito, "Torso"
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Fagerström, Hans, färglito, Fågelholmen Steninge, _6265a_lg.jpeg
Fagerström, Hans, färglito, Fågelholmen Steninge,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Burmeister, Ingegärd för Gabriel Keramik, fat, glaserad keramik, _6266a_lg.jpeg
Burmeister, Ingegärd för Gabriel Keramik, fat, glaserad keramik,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Orrefors, skål, kristall, _6267a_lg.jpeg
Okänd designer för Orrefors, skål, kristall,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Steninge Slott, fat, glas, Swan Lake,_6268a_lg.jpeg
Okänd designer för Steninge Slott, fat, glas, Swan Lake,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ehrner, Anna för Kosta Boda, skål, glas, Atoll, _6269a_lg.jpeg
Ehrner, Anna för Kosta Boda, skål, glas, Atoll,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ehrner, Anna för Kosta Boda, skålfat, glas, Atoll, _6270a_lg.jpeg
Ehrner, Anna för Kosta Boda, skålfat, glas, Atoll,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Loka/seldon, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft, _6271a_lg.jpeg
Loka/seldon, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Hellsten. Lars för Orrefors, skålar, 2 st, kristall, Corona, _6272a_lg.jpeg
Hellsten. Lars för Orrefors, skålar, 2 st, kristall, Corona,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, olja, interiör med herrar i renässansdräkt, _6273a_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, interiör med herrar i renässansdräkt,
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Förvaringssäck till takbox, Lamborghini, _6274a_lg.jpeg
Förvaringssäck till takbox, Lamborghini,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Zimmer, Hans Peter, pastell, komposition, 1960-tal,_6275a_8d8c3b1b7d79863_lg.jpeg
Zimmer, Hans Peter, pastell, komposition, 1960-tal,
Slutpris5 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Kompass, mässing, 17-1800-tal, _6276a_8d8c3b5ca2b54bd_lg.jpeg
Kompass, mässing, 17-1800-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kompass i låda, 1700-talets 2 hält, mahogny och mässing, _6277a_8d8c3b25eeb38db_lg.jpeg
Kompass i låda, 1700-talets 2 hält, mahogny och mässing,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Kompass med sitlinjer, mässing, 1800-talets mitt,_6278a_8d8c3b5a8b40555_lg.jpeg
Kompass med sitlinjer, mässing, 1800-talets mitt,
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kompass med vattenpass, mässing, G de Koningh, Arnhem, 1800-talets slut, _6279a_8d8c3b2846048c2_lg.jpeg
Kompass med vattenpass, mässing, G de Koningh, Arnhem, 1800-talets slut,
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK