Februariauktion söndagen den 28/2 klockan 16.

Visning i lokalen:

Fredag 26/2 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 27/2 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 28/2 klockan 12.00 - 15.45

Okänd designer för Commune, skrivbord, valnöt och wengé, Crimson,_7120a_8d8d8dbf6a4ecf5_lg.jpeg
Okänd designer för Commune, skrivbord, valnöt och wengé, Crimson,
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 600 - 4 000 SEK
Hyllmöbel, teak på (senare?) metallben, 1950-60-tal, _7121a_8d8d8dc6cfb945b_lg.jpeg
Hyllmöbel, teak på (senare?) metallben, 1950-60-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd konstnär, relief, skuret och bemålat trä, Svart Eva, _7122a_8d8d8dc950650b3_lg.jpeg
Okänd konstnär, relief, skuret och bemålat trä, Svart Eva,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Pall, mahogny med brun läderklädsel, 1800-talets mitt eller 2 hälft, _7123a_8d8d8dca6e13b9e_lg.jpeg
Pall, mahogny med brun läderklädsel, 1800-talets mitt eller 2 hälft,
Slutpris1 900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Holstein, Bent, färgetsningar, 2 st, "Sunset Boulevard" respektive "Trappe, Wanaka", _7124a_8d8d8de1bea6278_lg.jpeg
Holstein, Bent, färgetsningar, 2 st, "Sunset Boulevard" respektive "Trappe, Wanaka",
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bords/golvlampa, glaserat lergods, Miranda, modern tillverkning,_7125a_8d8d8de33e54881_lg.jpeg
Bords/golvlampa, glaserat lergods, Miranda, modern tillverkning,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd dansk konstnär, olja, landskap, _7126a_8d8d8de436e26bc_lg.jpeg
Okänd dansk konstnär, olja, landskap,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Debois, Ingeborg Benthine, olja, blomsterstillbeben,_7127b_8d8d8de76840853_lg.jpeg
Debois, Ingeborg Benthine, olja, blomsterstillbeben,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Modelljärnvägssats, Piko Modern Trains and Modern Buildings, nummer 37100_7128a_8d8d8e63cf305a8_lg.jpeg
Modelljärnvägssats, Piko Modern Trains and Modern Buildings, nummer 37100
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Modelljärnvägssats, LGB 70420 - Lehmann Oil Startset,_7129a_8d8d8e68b1f4e35_lg.jpeg
Modelljärnvägssats, LGB 70420 - Lehmann Oil Startset,
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd designer för Belid, golvlampa, krom och svartlackerad metall, Sway,_7130a_8d8d8e69e4f84c7_lg.jpeg
Okänd designer för Belid, golvlampa, krom och svartlackerad metall, Sway,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, fåtölj, bonat trä med moccaklädsel, _7131a_8d8d8e6b156acb2_lg.jpeg
Okänd designer, fåtölj, bonat trä med moccaklädsel,
Slutpris7 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Industribelysning, metall och glas, Polen, 1900-talets 2 hälft, _7132a_8d8d8e6c5441f8d_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Dörr, skuret och bemålat trä med metallbeslag, Indien, 1900-tal,_7133a_8d8d8e6da778bc2_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, fåtöljer, 1 par, bonad bok,_7134b_8d8d8e6f5415e03_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, fåtöljer, 1 par, bonad bok,
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer, dagbädd, bonad bok, Swedish Grace, 1920-tal,_7135a_8d8d8e71a20a8a9_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, fåtölj, bonad bok, _7136a_8d8d8e72c121195_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, fåtölj, bonad bok,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, säng/lampbord, 1 par, ljus björk,_7137a_8d8d8e744ea95da_lg.jpeg
Okänd designer, säng/lampbord, 1 par, ljus björk,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, säng/lampbord, 1 par, ljus björk, _7138a_8d8d8e755142ec4_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Picknickkorg, flätad hampa med läderdetaljer, Harrod's, _7139c_8d8d8e8ee163b2c_lg.jpeg
Picknickkorg, flätad hampa med läderdetaljer, Harrod's,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Stort parti örngott, cirka 65 st, John Lewis,_7140c_8d8d8e77c5622c4_lg.jpeg
Stort parti örngott, cirka 65 st, John Lewis,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Skärbrädor, 2 st, stavlimmad bok, _7141a_8d8d8e791dc74a9_lg.jpeg
Skärbrädor, 2 st, stavlimmad bok,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kardbänk samt smörkärna, trä, allmogearbeten, 18-1900-tal,_7142a_8d8d8e7a6cd7905_lg.jpeg
Kardbänk samt smörkärna, trä, allmogearbeten, 18-1900-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, soffa samt fåtölj, björk med blå ylleklädsel,_7143a_8d8d8e8bfcd6ae5_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, soffa samt fåtölj, björk med blå ylleklädsel,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bianconi, Fulvio för Venini Murano, skulptur, glas, stående fågel, cirka 1954,_7144d_8d8d99acbaabc31_lg.jpeg
Bianconi, Fulvio för Venini Murano, skulptur, glas, stående fågel, cirka 1954,
Slutpris8 500 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
Backström, Monica för Boda, skulptur, polykrom glasmassa,_7145a_8d8d8e8cfacd6c1_lg.jpeg
Backström, Monica för Boda, skulptur, polykrom glasmassa,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Lindstrand, Vicke för Kosta, skål, klarglas, dekor av luftbubblor, _7146a_8d8d8e8b1494b01_lg.jpeg
Lindstrand, Vicke för Kosta, skål, klarglas, dekor av luftbubblor,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1950-tal, bords/sänglampor, 2 st, delvis svartlackerad mässing,_7147b_8d8d8e9408abe89_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-tal, bords/sänglampor, 2 st, delvis svartlackerad mässing,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1960-tal, snurrfåtöljer, 1 par, _7148a_8d8d97c451505cf_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-tal, snurrfåtöljer, 1 par,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, soffa, 2-sits,_7149b_8d8d97d0df7db41_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, soffa, 2-sits,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, soffa, 2-sits, _7150a_8d8d97d1da63ecb_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, fåtöljer, 1 par, svartlackerat stål med lösa, rödklädda dynor,_7151a_8d8d97d333407b4_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, fåtöljer, 1 par, svartlackerat stål med lösa, rödklädda dynor,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, sidobord med undre tidskriftshållare, _7152a_8d8d97ced07a090_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, sidobord med undre tidskriftshållare,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Horn, Simon, egen verkstad, nattygsbord, valnöt, _7153a_8d8d97d55def8fd_lg.jpeg
Horn, Simon, egen verkstad, nattygsbord, valnöt,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Digital telefon, Kobraliknande modell, Scandiphone,_7154a_8d8d97cc8f17cce_lg.jpeg
Digital telefon, Kobraliknande modell, Scandiphone,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Fiskbestick, 6 + 6 st, nysilver,_7155a_8d8d97cd7a9ab85_lg.jpeg
Fiskbestick, 6 + 6 st, nysilver,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Soffbord, valnöt med björkunderrede, 1950-60-tal,_7156b_8d8d97d7135f3c8_lg.jpeg
Soffbord, valnöt med björkunderrede, 1950-60-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1960-tal, taklampa, vit glasmassa,_7157a_8d8d97dc23e6547_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-tal, taklampa, vit glasmassa,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Gryta med lock, saltglaserat stengods, så kallad Crock Pot, _7158a_8d8d97dd532287f_lg.jpeg
Gryta med lock, saltglaserat stengods, så kallad Crock Pot,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Butikshylla, valnöt och grönlackerat trä, 1950-60-tal, _7159a_8d8d97e022e57d8_lg.jpeg
Butikshylla, valnöt och grönlackerat trä, 1950-60-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Fåtölj, skuren och bonad bok med rottingklädsel, _7160a_8d8d97f81117881_lg.jpeg
Fåtölj, skuren och bonad bok med rottingklädsel,
Slutpris3 600 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bergère, skuren och bonad bok, rokokostil, 1900-talets 1 hälft,_7161a_8d8d97f9537bda3_lg.jpeg
Bergère, skuren och bonad bok, rokokostil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Armstolar, 1 par, skuren och bonad bok, rokokostil, sekelskiftet 1900,_7162a_8d8d97e2d2d6a47_lg.jpeg
Armstolar, 1 par, skuren och bonad bok, rokokostil, sekelskiftet 1900,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd dansk designer, 1900-talets 1 hälft, soffbord, valnöt,_7163a_8d8d97fa8b8fad5_lg.jpeg
Okänd dansk designer, 1900-talets 1 hälft, soffbord, valnöt,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd dansk designer, 1960-tal, matgrupp, 9 delar, mahogny,_7164a_8d8d97e70f11844_lg.jpeg
Okänd dansk designer, 1960-tal, matgrupp, 9 delar, mahogny,
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd dansk designer, 1950-tal, fåtölj, massiv teak med stoppad, grå ylleklädsel,_7165a_8d8d97e50268b7e_lg.jpeg
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Höganäs, matservis, 48 delar, oxblodsglaserat stengods, _7166a_8d8d988c5ebd858_lg.jpeg
Okänd designer för Höganäs, matservis, 48 delar, oxblodsglaserat stengods,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Skrivbord, avlutad fur, oscarianskt, 1800-talets 2 hälft, _7167a_8d8d988deccf3f8_lg.jpeg
Skrivbord, avlutad fur, oscarianskt, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 800 SEK