Aprilauktion söndagen den 30/4 klockan 16.

Fredag 28/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 29/4 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 30/4 klockan 12.00 - 16.00

Nordin, Lars, silcsreen, "Wedding flowers"
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Tancula Nielsen, René J, olja, komposition, signerad och daterad 1999, 40 x 35 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Koppel, Henning för Georg Jensen, hängsmycke med kedja, silver, modellnummer 121, kulhamrad dekor, h 6,5, b 5,5 cm, i originaletui med skydddspåse
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Skål på fot, sterlingsilver, Viktoriansk, 1800-talets slut, rik dekor av blommor mm, stämplad Walter Gibson & John Langman London 1898, dia 17 cm, vikt 330 gram, ägargravyr
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Slipsnål, 18 karat rödguld, stämplad Bengt Hallberg Köping, total vikt inklusiver kedja i metall 6 gram, ägargravyr
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Manschettknappar, 1 par, 18 karat rödguld, stämplade Gustaf Dahlgren & Co Malmö 1942, vikt 9,2 gram, spegelmonogram RJ eller JR
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Manschettknappar, 1 par, 18 karat rödguld, svårtydda utländska stämplar, total vikt 7,9 gram
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Silvermynt, 1 Öre Karl XI 1668
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Snusdosa, emaljerad och förgylld koppar, möjligen Birmingham, George III, 1700-talets slut, dekor av polykroma blommor, l 7,5 cm, retuscher
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, humidor, bakelit, art-déco, 1920-tal, kvadratisk med geometrisk dekor, lock invändigt med förgyllt montage, h 16 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd dansk (?) konstnär, vas, glaserat stengods, svårtydd signatur, h 15 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd österrikisk konstnär, sekelskiftet 1900, vas, majolika, jugend, genombruten dekor av näckrosor mm, signerad Mayolica hcho en Austria (!), h 38 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Klimt, Gustav, efter, gicléetryck (?), "Tod und Leben, tryckt signatur, synlig pappersstorlek 44 x 49 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Miniatyrkaffekanna, koppar, 1800-tal, l 13 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Sextant i låda, mässing, 1800-talets 2 hälft, etikett i etuiets lock: Wilson & Gillie, Nautical Instrument Makers, New Quay, North Shields and at 107 Bute St Cardiff, l 24 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer för OMI, golvlampa, vitlackerad metall och krom, Danmark, 1900-talets 2 hälft, höjd 121 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
Gebrüder Thonet Wien, stolar, 3 st, lackerat böjträ med genombruten sits och rygg, sekelskiftet 1900, senare bemålning, bruksslitage
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Matta, semiantik persisk galleri, 320 x 90 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK