Aprilauktion söndagen den 30/4 klockan 16.

Fredag 28/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 29/4 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 30/4 klockan 12.00 - 16.00

Slutpris700 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Jonson, Sven, färglitografi, "Sub Marin", signerad och numrerad 123/310, 55 x 45 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Fagerlund, Carl för Orrefors, bordslampfot, glas med metallmontage, modellnummer RD 1477, handsignerad samt med inpressad numrering, h inklusive skärmhållare 52 cm
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Lindberg, Stig för Gustafsberg, askfat stengods 'Domino' dekor i svart och vitt, ritat till Hemutställningen 1955 i Helsingborg (H55), 20 x 20 cm, litt: Eronn s 174, någon smärre nagg
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Stekfat, porslin, Kina Qianlong (1736-95), dekor i famille-rose-färger, längd 40 cm
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer, stolar, 2 + 2 st, Danmark, modern tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, Krucifix, skuret fruktträ, h 70 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Spegel, skuret och förgyllt trä, Danmark, Louis XVI, 1700-talets slut, dekor av festoner, lagerguirlander mm, höjd 50 cm, smärre defekter
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Kniv i balja, Brusletto, total längd 23 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Scoutkniv i balja, stål, 1900-talets mitt eller 2 hälft, stämplad Lauterjung, Solingen, total längd 24,5 cm
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Just Andersen, Ib, för GAB, skål på fot, tenn, diameter 17 cm, ägargravyr
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Jerken, Erik, olja, blomsterstilleben, signerad, 55 x 46 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Flaska, bruntonat glas, Courvoisier VO, 1900-talets 1 hälft, Matusalem (?), höjd 58 (!) cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Hörnskåp, avlutad fur, 1900-talets 1 hälft, h 190 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Parti porslin, Royal Copenhagen, Blå Blomst, kaffekoppar med fat, skål mm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Spegel, förgyllt trä, 1900-talets 1 hälft, oval, h 81 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Flintlåspistol, Danmark, 17-1800-tal, kolvkappa, varbygel och munbleck i mässing, gravy SC R2EN120, l 46 cm, skador,  mekanism och hane defekt
Slutpris4 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK